Değerli Meslektaşlarım,

Derneğimiz 2007 Nisan ayında 1.400’ün üzerinde katılımla başarılı bir kongre gerçekleşmiştir. Katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Her zaman olduğu gibi kongre kitabı ve kongre slaytları pdf formatında on-line olarak derneğimizin resmi web sayfası www.das.org.tr adresinde kullanıma sunulmuştur.


1. DAS OKULU Kızılcahamam Patalya Resort Otelde 16-20 Ocak 2008 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı ve Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığının da destekleri ile gerçekleştirilmiştir. DAS OKULU için başvuran yaklaşık 800 kişiden kurulca seçilen kişiler okula kabul edilmiş ve  185 kişi okul sonu yapılan sınavla Sertifika  almaya hak kazanmıştır. 1 DAS OKULU  Sponsorların  ve DAS derneğinin desteği ile katılımcılardan hiçbir ücret alınmadan gerçekleştirilmiştir.


Kongre ve DAS Okula  gösterilen yoğun ilgi ve kongre sonrası talepler, üzerimize önemli sorumluluklar yüklemiştir. Bu anlayışla kurullarımız tatil dönemi dahil yoğun bir tempo ile çalışmıştır. 2008 yılının Mayıs ayında Van’da, Temmuz ayında Trabzon’da, Ağustos ayında Kayseri’de, Kasım ayında Adana’da ve Aralık Ayında İzmir’de Günlük seminerler düzenlenmiş ve yaklaşık 1500 kişi bu seminerlere katılmıştır.   Yazın en sıcak günlerinde bile salonların tamamen dolu olması sağlık çalışanlarımızın konuya olan ilgisinin üst düzeyde olduğunu göstermektedir. Bu ilgi bizi daha çok çalışma yönünde motive etmektedir.

 

Dünyanın içinde bulunduğu Global krize rağmen, faaliyetlerimize ara vermeyi düşünmedik, bu konuda bizlere inanarak destek veren kamu kurumlarına ve sponsorlara teşekkür ederim. Üst düzey supervisor eğitiminin verileceği DAS AKADEMİ, Sterilizasyon ünitesi personel eğitim programı Sterilizasyon –Dezenfeksiyon sektöründe çalışanlar için eğitim programları hazırlıkları devam etmektedir.

 

Önümüzde 2 yakın program vardır. 9-13 Şubat 2009 tarihinde Kartepe’de yapılacak olan  2. DAS OKULU ve 1-5 Nisan 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek olan 6. DAS KONGRESİ.

Kongremize Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ Onursal Başkanlık yapmaktadır. DAS OKULU ise S.B. Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığı işbirliği ile gerçekleşecek ve birlikte sertifika verilecektir.

 

İlk okuldan farklı olarak 2. DAS OKULU ücretli olacaktır. S.B. Devlet Hastanelerinden katılanlar için DAS derneği bir katılım ücretine bir miktar katkı sağlayacaktır. Ayrıca S.B. Hastanelerinden katılacak olanların başvuruları Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri ilgili birimi ile birlikte değerlendirilecektir. OKUL Web sayfamızda ön kayıt formlarını eksiksiz doldurarak başvurmanız gerekmektedir.  Okula kabul edilenler, İstanbul ve Ankara’da belirtilen noktalardan alınacak ve okul sonunda yine aynı noktalara transfer edileceklerdir.

 

1. DAS okuluna katılan bir kursiyerin okulun son günü bahçede toplu resim çekilmek için üzere dışarı çıkarken söylediği bir sözle bitirmek istiyorum ‘ Çok yorulduk, çok şey öğrendik, hocam inanın otele girdikten sonra ilk kez dışarı çıkabildik, ama bu okulda olmaktan OKULLU olmaktan büyük mutluluk duyuyorum’

 

Başarılı bir okul olması ve aynı mutluluğu hep birlikte tekrar yaşamak dileği ile,

 

Saygı ve Sevgilerimle

 

Prof. Dr. Murat Günaydın

2. DAS OKUL BAŞKANI