Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmek İçin Tıklayın..

 

Duygu Perçin RendersÇok Değerli DAS Gönüllüleri,

DAS Derneği, Ulusal DAS kongreleri, Bölgesel DAS eğitim seminerleri ve DAS OKUL sertifikalı eğitim programları ile bir marka olmuştur. Sadece birkaç hafta önce başarıyla tamamladığımız, halen yankıları devam eden 10. Uluslar arası Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi’nin heyecanı kalbimizdeyken, 10-16 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 9. DAS Okul Dezenfeksiyon Antisepsi Sterilizasyon Sertifikalı Eğitim Programı’nı duyurmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
DAS Okul projesi ülkemizde önemli bir açığı doldurmuştur. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve yenilenen “Dezenfeksiyon Antisepsi Sterilizasyon Sertifikalı Eğitim Programı” gerekliliklerine uygun şekilde Eğitim Müfredatı güncellenmiş ve bu müfredat ve eğitimci kadrosu ile DAS Derneği bu sertifikasyon programı için Eğitim Merkezi olarak yetkilendirilmiştir. Ülkemizde DAS alanındaki eğitime verdikleri önem ve duyarlılıkları için Sağlık Bakanlığı’na müteşekkiriz.
Bugüne dek 2000’e yakın MSÜ yöneticisi, sorumlusu ya da çalışanı bu okul eğitimi sonrasında sertifika almaya hak kazanmışlardır. Bu eğitimin sertifika almaktan çok öte bir eğitim olduğunu tüm katılımcılar bilir. Bu program sonrası öğrencilerimizin kendine güvenen, ne yaptığını bilen, hasta güvenliğini öncelik olarak gören, güçlü MSÜ çalışanları olduklarını görmek, DAS Okul sonrası başarı hikayelerini duymak bizlere hep gurur vermiştir ve vermeye devam edecektir.
Okul yıllarına döndüğümüz, öğrenci psikolojisi yaşadığımız DAS Okul, eğitimi, neşesi, sınavı ve sertifikası ile gerçekten bir okul. Bu yıl da; ulaşım, eğitim ve sosyal imkanlar göz önüne alınarak 6 gece 7 gün olarak planlanan okul Antalya'da 10-16 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Başvuru şartları ve diğer bilgiler detaylı olarak web sayfalarımızda verilmiştir. Başvurular ONLİNE olarak WEB sayfamızdan yapılmaktadır. Her türlü sorunuz için bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Tüm DAS Okul Programı boyunca yaklaşık 30 kişilik bir eğitimci kadrosu da sizlerle birlikte bulunacaktır. Klasik sunumların yanı sıra atölye çalışmaları ve diğer eğitim tekniklerinin de kullanılacağı DAS Okul, bilgi ve beceri yönünde gelişim sağlarken, iletişim teknikleri yönünden de katkı sağlayacaktır.
Bir önemli konuyu hatırlatmak isterim, öğrencilerin okulun ilk gününden son gününe kadar tüm programa katılması zorunludur. Programa devam izlenecektir. Geç gelme yada erken ayrılma gibi bir durum kabul edilmemektedir. Programa devamsızlık olduğu takdirde öğrenci sertifika sınavına giremez ve dolayısıyla sertifika hakkını kaybeder.
Ülkemiz ve sizler için başarılı bir okul olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Duygu Perçin Renders
OKUL BAŞKANI